Jak si vyrobit vision board, díky kterému si splníte své sny

Kariéra

Slyšeli jste již o pojmu vision board? Jedná se o nástěnku vizí a cílů, kterou má každý úspěšný člověk. Nevytváří ji jen tak pro nic za nic nebo z nudy. Odborníci se shodují na tom, že náš mozek dokáže přijímat informace všemi smysly – tedy i vizuálně. Pokud mu dáte podnět, začne ve vás probouzet emoce – a tyhle emoce vám pomohou posouvat se kupředu.

Co je vision board?

Vision board neboli nástěnka vizí a cílů – co to vlastně je? Zpravidla má podobu koláže plné fotek, obrázků, náčrtků a kreseb našich snů. Úkolem této nástěnky je zaměřit pozornost na vlastní cíle a vzbuzovat v sobě pocity jejich uskutečnění.

Díky tomu, že před sebou všechny své tužby, sny a přání uvidíte tzv. černé na bílém, získají na realitě. Začnou stimulovat vaše podvědomí a vy tak budete dělat ty správné kroky, které potřebujete k tomu, abyste dosáhli svých cílů a byli úspěšní.

Vyrobte si svou vlastní vision board

Určitě i vy máte své sny, své cíle, své tužby i svá přání. Proč jim tedy nedat jasnou podobu? Vyrobte si svou vlastní vision board, která bude součástí vašeho života a díky které neusnete na vavřínech. Poradíme vám, jak na to!

Krok první: mějte jasno v tom, čeho chcete dosáhnout

Na samotném začátku veškerého tvoření potřebujete jasnou představu o všem, čeho chcete dosáhnout. Nebuďte jako spousta lidí, kteří vlastně ani nevědí, co vlastně chtějí. Mějte jasnou představu – poté ji přeneste na papír a následně proměňte v realitu!

Krok druhý: připravte si obrázky, fotografie, motivační texty

Nedílnou součástí nástěnky vizí jsou obrázky, vlastní fotografie, motivační citáty nebo inspirující motta. Obrázky by se měly týkat toho, co milujete, nebo vás nějakým způsobem vystihuje – koníčky, zájmy.

Na fotografiích mohou být vaši blízcí nebo lidé, které byste chtěli potkat či s nimi spolupracovat. Motivačních citátů či inspirujících textů je všude spousta, najděte si takové, které vás dokážou vyburcovat k akci.

Krok třetí: sepište si afirmace

Afirmace jsou pozitivní prohlášení psaná v přítomném čase. Záleží čistě na vás, co si na svou vision board napíšete. Může to být například: mám krásné děti, jsem zdravá, žiju ve vysněném bytě, mám milujícího přítele, jsem šťastný, mám věrné kamarády – a podobně.

Krok čtvrtý: vyrábějte a tvořte

Teď už je načase dát vaší nástěnce jasnou podobu. K výrobě můžete využít větší karton, polystyren potažený pěkným papírem nebo klasickou korkovou nástěnku – to záleží na vás. Umístěte na ni vše, co jste si postupně připravili a nasbírali.

U vytváření mějte pohodovou atmosféru – nic by vás nemělo rušit a měli byste mít na výrobu vision board náladu. Klidně si pusťte uklidňující hudbu, ničemu to neuškodí. Jakmile bude vaše nástěnka vizí hotová a vy s ní budete do detailu spokojeni, pověste ji někam, kde jí budete mít každý den na očích. Hurá, máte hotovo. Teď už jen proměnit své sny v realitu.